Новини

На Чернігівщині чоловіка притягнули до відповідальності за заклик фізично знищити Президента України та захопити державну владу

Сорока дворічний мешканець Чернігова отримав покарання за заклик про фізичне знищення Президента України та повалення конституційного ладу в країні, повідомляє Інформаційний портал ПіК.

Відомо, що чоловік розмістив дві публікації через інтернет мережу “Однокласники”, в яких, зокрема, закликав фізично знищити президента Володимира Зеленського та народних депутатів від Слуги народу та повернути владу народу України. Пости були опубліковані 10 жовтня та 9 листопада 2019 року, які чоловік “умисно розповсюдив” в соціальній мережі.

Далі текст публікацій в оригіналі:

 «ПреЗЕдент хочет сделать из Украины колонию для своих Западных Хозяев ! Все что сейчас происходит в стране, все к чему мы движемся — направлено на уничтожение украинского народа и государственности! Но Мы — не рабы! Пора остановить ЗЕленого коротышку и не допустить гибели государства Украина! Украинцы, долой ЗЕ- режим! Вернем силой власть народу и демократию в страну! Настало время преЗЕдента-клоуна и его шайку повесить на Майдане!».

 «Слуги Народа — это сборище жуликов и проходимцев! Здесь и новые „профессионалы“ и старые „решалы“, которые хотят „допилить“ Украйну! Так почему же все молчат? Вы все еще в эйфории от своего „выбора“? Ждете доллар по 250 гривен или когда западные буржуи скупят всю землю? Пора избавиться от этой власти пока она не уничтожила НАС! Покажем силу и гнев народа сволочам! Всех депутатов — кастрировать и четвертовать публично!».

Те, що в публікаціях чоловіка дійсно міститься заклик до повалення чинної української влади було доведено шляхом проведення судово-лінгвістичної експертизи Чернігівським відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 25.05.2020 № 2595/2596/20−24.

На чоловіка було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.109 КК України (Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). Обвинувальний акт надійшов до Деснянського районного суду м.Чернігова.

Як повідомляє Інформаційний портал ПіК з посиланням на Деснянський районний суд м.Чернігова вирок для чоловіка було оголошено 5 березня.

За словами прес-секретаря Деснянського районного суду м.Чернігова Оксани Тимошенко, за даною статтею чоловіка могли позбавити волі на строк до трьох років та на прохання прокурора суд прийняв до уваги всі пом’якшуючі обставини, а саме визнання чоловіком факту скоєного, відсутність судимості та допомогу в слідстві і виніс рішення про покарання у вигляді штрафу на суму в 14 450 тисяч гривень.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору