Новини

Прилуцькі правоохоронці-перевертні отримали по 5 років тюрми

Двох поліцейських групи швидкого реагування Прилуцького відділу поліції засудили на 5 років позбавлення волі за вимагання хабаря. Про це стало відомо з вироку суду.

Йдеться про вирок Ічнянського районного суду Чернігівської області від 13 травня 2019 року (№ 742/546/17).

Згідно тексту судового вироку, злочин трапився ще в грудні 2016 року. Тоді правоохоронці зупинили на дорозі водія. Пригрозили, що заберуть у нього водійське посвідчення за керування транспортним засобом у нетверезому стані. Та одразу ж і запропонували водієві «владнати справу полюбовно», тобто за 8 тисяч гривень.

Надалі правоохоронці склали протокол лише про відсутність у водія посвідчення. Також вилучили технічний паспорт і страховий поліс на авто.

Але чоловік не злякався й одразу ж заявив про випадок у правоохоронні органи. Тож наступного дня передача грошей здирникам відбувалася вже під спостереженням їхніх колег-правоохоронців. У салоні автомобіля чоловік передав старшим сержантам 8 тисяч гривень.

І тут хабарники помітили, що за ними стежать. Тому вони кинулися тікати на тому самому авто. Дорогою вони висадили чоловіка, а гроші викинули у вікно. Але це хабарникам не допомогло. Їх затримали співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою.

Під час судового розгляду обвинувачені не визнавали провину. Вони стверджували, що водій мав за мету їх “підставити”. Мовляв, він неодноразово судимий і знаходиться з ними обома в неприязних стосунках. Окрім того, вони говорили, що в салоні їхнього авто грошей знайдено не було.

Проте стороні обвинувачення вдалося повністю довести провину старших сержантів.

Суд визнав правоохоронців винними за частиною 3 статті 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та засудив кожного з них на 5 років позбавлення волі. Окрім того, у засуджених конфісковано їхнє майно, а також вони позбавлені звання старших сержантів із забороною займати будь-які посади в правоохоронних органах строком на 2 роки після відбуття покарання.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору