Новини

Уже в червні газ для прилучан подороджчає

У поточному місяці жителі Прилук, як і всієї Чернігівщини, сплачують за 1 кубометр блакитного палива 8 гривень 31 копійку. Це на 24 копійки менше, ніж у квітні. Але вже в червні для споживачів Чернігівської області 1 кубометр газу коштуватиме на 38 копійок більше і становитиме 8 гривень 69 копійок. У наступні місяці вартість газу для населення може ще зрости.

 Про причини цього явища поінформував на прес-конференції директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

Річ у тім, що з травня ціна на газ для населення стала різною в кожній області України. Підставою для таких змін стало запровадження НКРЕКП нових тарифів на транспортування газу магістральними газопроводами для «Укртрансгазу» – дочірньої компанії НАК «Нафтогаз України». Транспортувальники газу почали отримувати за свої послуги фіксовану оплату. Причому з кожного оплаченого побутовими споживачами кубометра на рахунок компанії надходитиме 19 копійок.

Таким чином, залежно від коливань оптової ціни газу від монополіста НАК «Нафтогаз України» з урахуванням його торговельної націнки кінцева ціна для населення змінюватиметься щомісяця.

На перший погляд те, що в червні прилучани сплачуватимуть за 1 кубометр палива усього на 38 копійок більше, видається незначним. Але нескладні підрахунки доводять, що вже за 1 тисячу кубометрів різниця солідна. Якщо зараз за тисячу кубометрів містяни сплачують 8 тисяч 309 гривень, то вже наступного місяця їм доведеться викласти 8 тисяч 689 гривень. Тобто, більше на 380 гривень.

– Окрім того, виникнуть додаткові труднощі з перерахуванням обсягів споживання, – визнав Іван Луста. – Чимала частина клієнтів щомісяця звертається з цим питанням до нашої газової компанії. У разі несвоєчасної передачі споживачем показань лічильника газу виникає різниця між фактичним споживанням і розрахунковими нарахуваннями, які проводяться за відсутності показань. Що в свою чергу ускладнить проведення перерахунків.

Тим часом деякі аналітики в соцмережах прогнозують, що вартість газу для населення Чернігівщини, а значить і Прилуччини, починаючи з серпня стане ще більшою.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору