Статті

Прилучани готують пляж до літа

На Прилуки невпинно насувається найспекотніша пора року – літо. Аби жителі та гості міста могли з комфортом відпочити біля мальовничого Удаю, 28 травня було проведено прибирання центрального пляжу. За кілька днів на сайті міської ради з’явився заклик до всіх небайдужих озброїтися граблями, мішками для сміття, рукавичками та іншим знаряддям, аби навести лад у головній зоні міського літнього відпочинку по вулиці Незалежності.

Із самого ранку на березі річки була й творча група порталу Прилуки.News. Як і очікувалося, основний фронт робіт узяли на себе міські комунальні служби – “Прилукижитлобуд” і “Послуга”. Завітала на толоку й мер Прилук Ольга Попенко.

 Земля прилучан

Про невтішну картину, яка постала перед нашими очима ще до початку прибирання, трохи згодом. А поки що перший, кого ми зустріли на березі, був заступник міського голови Руслан Котляр. Він попросив зачекати з коментарем і лише повідомив, що сьогодні тут прибиратимуть територію, готуватимуть Удай до літнього відпочинку прилучан.

Роздивляємося навкруги. Аж раптом бачимо, що кілька кремезних чоловіків порпаються на дитячому майданчику. Представилися працівниками комунального підприємства «Прилукижитлобуд».

– Ось, доводимо до ладу дитячий майданчик. Задіяні міською радою задля того, щоб нашим прилуцьким дітлахам було де бавитися на пляжі. Відновлюємо конструкції, які протягом минулого сезону зламали місцеві вандали. А були ж такі гарні навіси від сонця! Але нічого, сьогодні й відновимо, – чуємо від бригадира комунальників.

І от уже з нами розмовляє заступник міського голови Руслан Котляр.

– Як на мене, ніяка це не весняна толока, а просто прибирання місця відпочинку жителів Прилук, – спростовує гучні назви Руслан Павлович. – Бачите, наші комунальні працівники лагодять тренажери, зараз коситимемо траву. А головне – треба відчистити берег від різака. Підженемо техніку, піднімемо це сміття та вивеземо. Усіх бажаючих чекаємо на допомогу. Люди ж мають розуміти – це їхня земля! Протягом дня відбудуємо поламані тренажери, розтрощені лавочки…

 Сумна картина – ненадовго

Сумна картина на пляжі неприємно вразила. Річка від самого берега й на чималу відстань заросла тванню та нагадувала болото. Щоправда, інша ділянка Удаю була вже позбавлена від всюдисущих рослин. От на цьому вільному п’ятачку й заходили у вже теплу воду любителі пірнання.

Втім, із пірнанням зранку 28 травня було кепсько. Вода була брудною й неприємною, за свідченням небагатьох пляжників. До того ж, велика ділянка берега тонула в різаку. Цілі купи водоростей виловили з багатостраждального Удаю небайдужі прилучани.

Підходимо до сімейної пари в літах, що гріється на сонечку, та просимо поділитися враженнями від пляжної картини.

– Мені наш пляж подобається, – чуємо від чоловіка. – Аби тільки сміття прибрати і воду почистити. Цьогоріч комунальники ще не прибирали, от і багато бруду. Але побачите, сьогодні вийшла міська влада – і зона відпочинку стане чистою.

– А до того, – додає жіноча половина,- прибирали місцеві активісти. Оце вони скільки різака намили!

 Качечки, трактори та волейбол

І пливли Удаєм качечки. Та раптом зігнали їх два трактори, що з’явилися на березі. Але то і для водоплаваючих добре – трактори ж прибули чистити берег від твані.

Це треба бачити було картину! Один трактор – великий, жовтого кольору, марку було легко впізнати – японський «Комацу». А інший – блакитний – теж якоїсь імпортної марки, зовсім малютка, проте з великим ковшем. Видно, що також потужний. Міні-авто нагадує, водій ледь у кабіні поміщається, тільки з ковшем.

І от стали гігант із малюткою один навпроти одного. А посередині – величезна купа різака. То вони з двох боків його – раз, два! Підняли та завантажили на прибулий транспорт у кузов. Був різак – нема різака.

А в іншому кутку пляжу вже хутко косили траву. Очищення зони відпочинку набрало обертів.

У самому центрі пляжу доводять до ладу майданчик для гри у волейбол члени знаної в Прилуках Федерації волейболу міста. Ще б пак – у суботу, 1 червня, розпочинається пляжний сезон.

– Сьогодні ми чистимо й облаштовуємо наш пляжний волейбольний майданчик, – розповідає президент Федерації волейболу Прилук Галина Мончуляк. – Цей майданчик повністю на утриманні Федерації, як і всі інші у Прилуках. Ми – громадська спортивна неприбуткова організація. Але членами Федерації є керівники поважних та успішних підприємств міста Прилуки. От завдяки їм прилуцькі чемпіонати з волейболу – одні з найкращих на всій Чернігівщині. А в суботу запрошуємо жителів міста на турнір до Міжнародного дня захисту дітей.

 

Мер нагадує про плани

І насамкінець про мету толоки та подальші кроки міської влади щодо облаштування відпочинкових зон на Удаї нам розповідає особисто мер Прилук Ольга Попенко.

– Сьогодні ми ставимо за мету підготувати для прилучан до початку купального сезону центральний пляж, довести його до пристойного стану. Щоб люди наші могли купатися в чистому Удаї, загоряти на піску без сміття, щоб діти бавилися на дитячому майданчику, грали у волейбол з батьками, – говорить Ольга Михайлівна. – А от щодо намірів на майбутнє нагадаю. Жителі Прилук уже обізнані з планом облаштування на Удаї сучасних зон відпочинку. Маємо вже завершену проектно-кошторисну документацію. Роботи обійдуться в 17 мільйонів гривень. Але ці майбутні зони відпочинку того варті! Це повне розчищення русла Удаю від водоканалу до центрального пляжу і далі на Бабуки.

Удай стане чистим на близько двох кілометрів свого русла. Якщо вирішиться питання з фінансуванням, роботи можуть початися вже цієї осені, по завершенні купального сезону. Проте я реаліст, більш розраховую на весну наступного року.

Але повертаємося до сьогодення. Незважаючи на те, що толока відбувалася у робочий день, помічників у комунальних прибиральників не бракувало. Протягом дня підтягнулися члени громадських організацій, молодіжної ради Прилук. Як зізналася міський голова, до прибирання залучені й громадяни, які за адміністративні правопорушення отримали «покарання» у вигляді громадських робіт. Що ж, не без того… Адже головне – підготувати пляж до літа, і чим більше людей у цьому задіяні, тим краще для спільної справи.

Автор: Юрій Бабіров

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору